Rozrywka

Trending:


Celebrytka schudła 50 kg. Powiedziała, jak to zrobiła

Cała Polska Kindze Zawodnik, kiedy ta walczyła o swojej zdrowie. Przeciwnik był ciężki, bo była nim otyłość. Teraz szala zwycięstwa przechyla się na jej stronę. Celebrytka w ciągu 8 miesięcy schudła 50 kg. Jak udało się jej to osiągnąć? Kinga Zawodnik to influencerka znana z programów o odchudzaniu, w których testowała różne diety. Musiała zredukować masę ciała ze względu na chorobę otyłościową – przy wzroście 175 cm ważyła 149 kg. Zawodnik raz...


Kobiety wcierają w stopy, a potem płacz. Wcale nie nawilża. Przez ten składnik pięty są suche jak wiór

Wiele kobiet boryka się z problemem suchych i popękanych pięt. Szczególnie latem szukamy sposobów na złagodzenie tej dolegliwości i poprawę ich wyglądu. Producenci kosmetyków co rusz promują nowe preparaty, niestety niektóre mają zupełnie odwrotne działanie. Co zrobić z suchymi piętami?


Pojawia się rano, gdy rak płuc zaatakował. Nie chodzi o kaszel

W Polsce co roku nowotwór płuc diagnozuje się u ponad 22 tysięcy osób i zaledwie 20 proc. z nich wykrywa chorobę na wczesnym etapie. Warto więc znać pierwsze objawy, które można łatwo pomylić z innymi schorzenami lub zlekceważyć. Podstawą jest wczesna diagnoza Lekarze od lat podkreślają, że jak najwcześniejsza diagnoza nowotworu jest kluczowa nie t...


Dieta 13-dniowa. Czy przynosi efekty? Dietetyczka tłumaczy, na czym polega

Dieta kopenhaska należy do najpopularniejszych diet wyszukiwanych w sieci. Sięgają po nią setki skuszonych szybkimi i rewelacyjnymi efektami odchudzającymi. 13-dniowa dieta ma jednak ciemną stronę, o której wiele osób zapomina. Czy dieta kopenhaska jest dobra dla naszego zdrowia?


Zagrożenia związane z przedwczesnym porodem

Według Światowej Organizacji Zdrowia każdego roku około 15 milionów dzieci rodzi się przedwcześnie. Co więcej, przedwczesny poród jest główną przyczyną śmierci noworodków. Na wcześniaków, które przeżyją wczesne przyjście na świat, czeka długa i niebezpieczna walka, której konsekwencje mogą towarzyszyć im zarówno w dzieciństwie, jak i w późniejszym wieku. Kliknij w naszą galerię i dowiedz się, jakie niebezpieczeństwa wiążą się z przedwczesnym porodem.


Nowa lista leków zagrożonych brakami. Lepiej zrobić zapas

W nowym zestawieniu leków, środków spożywczych i wyrobów medycznych zagrożonych brakami znajdują się m.in. leki na cukrzycę, niektóre leki dermatologiczne, ale i kilka leków na choroby neurologiczne. Nowa lista antywywozowa. Jakich leków będzie brakować? W piątek 26 lipca weszło w życie obwieszczenie Ministerstwa Zdrowia obejmujące listę leków, wyr...


Europejczycy piją najwięcej alkoholu. WHO apeluje o podniesienie podatków

Europejczycy nadal piją najwięcej alkoholu na świecie - wynika z opublikowanego w czwartek raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Statystyczny Europejczyk spożywa w ciągu roku 9,2 litra czystego spirytusu. - Region europejski dzierży niesławny rekord najwyższego poziomu konsumpcji alkoholu i boryka się z wynikającymi bezpośrednio z tego konse...


Zalety jedzenia szparagów. Sprawdź dlaczego warto dołączyć szparagi do diety. Będziesz zaskoczony! 27.07.2024

Dlaczego warto jeść szparagi? To warzywo - podobnie jak wiele innych - jest bardzo bogate w witaminy i mikroelementy, które są potrzebne organizmowi człowieka. Dostarczając je możemy cieszyć się zdrowiem. Szparagi, choć może nie są tak popularnym warzywem, jak tzw. "włoszczyzna", brokuły, czy kalafior, to coraz częściej gości na stołach Polaków. Sprawdź, dlaczego i na Twoim stole powinny znaleźć się szparagi.


Skuteczne sposoby na czkawkę. Jak można pozbyć się uciążliwej czkawki? Oto domowe sposoby. Sprawdź! 27.07.2024

Czkawka pojawia się najczęściej kiedy człowiek połknie za dużo powietrza. Czkawka potrafi być uciążliwa, jeśli trwa dłużej, niż kilka minut. Jak jej się pozbyć? Jest wiele domowych sposobów, które pozwalają na skuteczne "wyłączenie" czkawki. Sprawdź w naszym artykule, jak można jej się pozbyć samodzielnie. Jeśli jednak one nie zadziałają - wówczas najlepiej udać się do lekarza.


Jak schłodzić rośliny poparzone przez słońce? Pomoże herbatka ziołowa

Wywaru z popularnego ziela to skuteczny, naturalny sposób pomocy roślinom w czasie upałów. Ma właściwości chłodzące, antyoksydacyjne i wzmacniające. Można go stosować w ogrodzie i do roślin doniczkowych.


Takie są skutki uboczne spożywania borówki amerykańskiej. Kto powinien jej unikać? [27.07.2024 r.]

Borówka amerykańska to lubiany owoc letni. Świeże i soczyste borówki możemy kupić od czerwca do września. Borówki są bogate w witaminy, antyoksydanty i błonnik. Warto je włączyć do diety jako przekąskę lub dodatek do jogurtu, sałatki owocowej lub deseru. Pomimo szeregu korzyści, niektóre osoby nie powinny jeść borówek. Przy takich schorzeniach należy ich unikać.


Śmiertelne choroby, które uważałeś za wyeliminowane... a one jednak nadal występują

Wzrost liczby antyszczepionkowców bez wątpienia doprowadził do odrodzenia się wielu dawnych chorób, w tym epidemii odry w 2019 r. w Stanach Zjednoczonych. Odra jest jedną z najbardziej zaraźliwych chorób zakaźnych, która w 2017 roku zabiła prawie 110 000 osób na całym świecie, z czego większość stanowiły małe dzieci. Nowszym zagrożeniem dla małych dzieci jest niedawny niewyjaśniony wybuch epidemii zapalenia wątroby w krajach na całym świecie. Naukowców zastanawia nagłe rozpowszechnienie się tak poważnej choroby wątroby wśród małych dzieci, które miało miejsce w Ameryce Północnej, Wielkiej Brytanii, Japonii i Europie. Do tej pory odnotowano ponad 200 przypadków, które doprowadziły do 17 przeszczepów wątroby i jednego zgonu. Światowa Organizacja Zdrowia nazywa chorobę „ostrym zapaleniem wątroby nieznanego pochodzenia”, ponieważ żadna z ofiar nie uzyskała pozytywnego wyniku testu na żadną z wcześniej zidentyfikowanych form zapalenia wątroby, co sugeruje, że choroba jest nowym zjawiskiem. Według WHO, 70 z potwierdzonych przypadków miało również pozytywny wynik testu na obecność szczepu adenowirusa. Adenowirus może powodować objawy podobne do przeziębienia i biegunkę, ale może również wpływać na wątrobę. Pierwsze przypadki epidemii odnotowano w Wielkiej Brytanii, a choroba dotknęła jak dotąd dzieci w wieku 0-16 lat. Kliknij, aby zobaczyć, jakie inne choroby powracają w zastraszającym tempie.


Start w igrzyskach chorego na cukrzycę Mateusza Rudyka zagrożony przez… insulinę. „Sytuacja jest kuriozalna”

Mateusz Rudyk (kolarstwo torowe, Lubelskie Perła Polski Cycling Team) jest jednym z kandydatów do medalu podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu, ale jego występ w najważniejszej imprezie czterolecia stanął pod znakiem zapytania. Powodem jest przyjmowanie insuliny, która dla Rudyka jest niezbędnym lekiem, na który trzeba mieć jednak stosowny certyfikat. Ten stracił ważność i lawina ruszyła…


Skład ciała wpływa na ryzyko dwóch ciężkich schorzeń. Kto jest zagrożony?

Naukowcy sprawdzili związek między składem ciała a chorobami neurodegeneracyjnymi. Jak alarmują, osoby z wysokim poziomem tkanki tłuszczowej odkładającej się na brzuchu lub ramionach mogą być bardziej niż reszta populacji narażone na rozwój choroby Alzheimera i choroby Parkinsona. Te osoby są najbardziej narażone na Parkinsona i chorobę Alzheimera Proces starzenia się społeczeństw sprawia, że częstość występowania zespołów otępiennych stale...


Jak wspierać prawidłowy rozwój niemowlęcia, które nie jest karmione piersią?

Po przyjściu na świat noworodek jest gotowy, aby przyjąć swój pierwszy pokarm – mleko mamy. Jest ono zawsze dostępne, idealnie ciepłe i doskonale zaspokajające potrzeby żywieniowe dziecka – zarówno od razu po urodzeniu, jak i na kolejnych etapach jego rozwoju. Z tego powodu eksperci z całego świata zachęcają kobiety do jak najdłuższego karmienia pi...


Woronin: za naszych czasów nie było psychologów (fragment)

Woronin: za naszych czasów nie było psychologów (fragment)


Walka z barszczem Sosnowskiego nie jest łatwa. Roślina pojawiła się w Rzeszowie

Kwitnie barszcz Sosnowskiego. Roślina jest bardzo niebezpieczna, a kontakt lub przebywanie w jej pobliżu może spowodować poważne dolegliwości zdrowotne, które w skrajnych przypadkach mogą nawet skończyć się śmiercią. Jeśli napotkacie gdzieś tę niebezpieczną i szkodliwą roślinę, koniecznie to zgłoście!


Artretyzm: Znaki Ostrzegawcze, Na Które Należy Zwrócić Uwagę

Podsumowanie Stan z obrzękiem i tkliwością jednego lub więcej stawów. Częstym objawem jest ból i sztywność stawów. Objawy Jeśli występują nowe, poważne lub trwałe objawy, skontaktuj się z lekarzem. Objawy różnią się w zależności od rodzaju zapalenia stawów. Najczęstsze objawy w początkowych stadiach to: Ból stawów ból kolana lub biodra obrzmienie Z...


Postęp nauki i medycyny zmienił możliwości leczenia jednego z najgorzej rokujących nowotworów. „Zmianę przyniosło zrozumienie jego biologii”

W ostatnich latach nastąpił przełom w leczeniu ostrej białaczki szpikowej, jednego z najbardziej agresywnych i szybko rozwijających się nowotworów. – Nowoczesna diagnostyka i leczenie celowane, nakierowane na konkretne mutacje to rewolucja – mówi prof. Agnieszka Wierzbowska, hematolog.


Wybrano cztery najzdrowsze warzywa. Wszystkie rosną w Polsce

Zdrowa dieta jest kluczem do prawidłowego rozwoju i dobrego samopoczucia dzieci i dorosłych. Wprowadzenie odpowiednich warzyw do codziennego jadłospisu może przynieść wiele korzyści, wspierając zdrowie na różnych poziomach. Najlepsze warzywa W letnich miesiącach nasza dieta często obfituje w ciężkostrawne potrawy, które mogą obciążać wątrobę i jeli...


Porzeczki po zbiorach trzeba chronić przed chorobami. O tych opryskach i zabiegi należy trzeba pamiętać

Po zakończonych zbiorach porzeczek ważna jest zapewnienie ochrony przed chorobami, na jakie narażone są te krzewy. Sprawdź, jak to zrobić i jakie środki zastosować.


Pumeks wyrzuć do kosza. Te domowe sposoby "naprawią" skórę na stopach

Jeśli poszukujesz sprawdzonych sposobów, które pomogą wygładzić i nawilżyć przesuszoną skórę na stopach to koniecznie sprawdź te szybkie, domowe triki. To maksimum regeneracji dla zniszczonych pięt. Stopy będą gładkie jak po wizycie u kosmetyczki.


Skutki jedzenia wieczorem. Dlaczego jedzenie przed snem jest złe dla zdrowia? 26.07.2024

Czy kiedykolwiek jadłeś duży posiłek wieczorem i zauważyłeś, że czujesz się ciężki i trudno zasypiasz? To nie jest tylko Twoje odczucie, ponieważ jedzenie wieczorem może mieć negatywne skutki dla zdrowia. W tym artykule omówimy, dlaczego jedzenie wieczorem jest złe dla zdrowia i jakie są skutki, jakie niesie ze sobą ta nawyka.


Powiedziała, jakie są najgorsze śniadania. Wywołała burzę

O tym, jakie posiłki należy spożywać, aby były zdrowe oraz zbilansowane, w mediach społecznościowych mówi się bez przerwy. Trzy grosze do dyskusji dołożyła działająca na TikToku dietetyczka Karolina Dobrowolska. Jej film wywołał falę komentarzy. Media społecznościowe pełne są dietetyków oraz ekspertów ds. żywności. W udostępnianych materiałach tłum...


Latem pij zamiast piwa i słodkich napojów. Gasi pragnienie, odmładza, odchudza, ale nie jest dla wszystkich. Tani napój zrobisz samodzielnie

Ten zdrowy napój probiotyczny ugasi pragnienie w czasie gorących dni. Kojarzy się z latem i jest zdrowszym zamiennikiem piwa czy napojów gazowanych. Poprawia trawienie, opóźnia procesy starzenia, a przy tym jest smaczny i orzeźwiający. Kwas chlebowy mogą pić także cukrzycy czy osoby odchudzające się, a nawet sięgają po niego dzieci i kobiety w ciąży. Czy jednak powinny go pić? Dobry i zdrowy kwas chlebowy możesz zrobić samodzielnie w domu....


Najczęstsze symptomy odwodnienia. Nie lekceważ, skutki mogą być fatalne

Czy woda może naprawdę zmienić twoje życie w zaledwie 30 dni? Odkryj niewiarygodne korzyści zdrowotne płynące z codziennego nawadniania organizmu, które mogą odmienić twój sposób na zdrowie, energię i dobre samopoczucie. Woda to nie tylko podstawowy składnik naszego codziennego życia, ale też klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia. Choć wielu z na...


Latem zatruć pokarmowych jest więcej. Rada od lekarki: Nie sięgaj po te środki

Wakacje to nie tylko czas beztroskiego urlopu, lecz także okres, kiedy częściej jesteśmy narażeni na zatrucia pokarmowe. Oto zaskakująca rada od lekarki, co robić, gdy dopadną cię biegunka lub wymioty.


Uwaga na bakterię Ralstonia solanacearum. Pojawiła się w rzekach. Bardzo szkodzi pomidorom i ziemniakom

Bakteria Ralstonia solanacearum została ponownie wykryta w Polsce. Nie stanowi zagrożenia dla ludzi oraz zwierząt, ale jest bardzo dużym zagrożeniem dla upraw ziemniaków i pomidorów. Inspekcja ochrony roślin zaleca czujność i informowanie o podejrzeniu występowania tej bakterii na wszystkich obszarach kraju.


Jak leczyć brodawki i kurzajki? Poznaj sprawdzone metody

Zakażenie wirusem HPV prowadzi do powstawania brodawek i kurzajek, które nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale również bywają bolesne. Co zrobić, kiedy już się pojawią? Od czego zacząć leczenie? Wirusem HPV można się bardzo łatwo zarazić, nawet nie mając kontaktu z jego nosicielem. Brodawki i kurzajki potrafią być bolesne, ale jest kilka metod i ...


Czy w czasie L4 mamy prawo zmienić miejsce pobytu? Można stracić zasiłek

Zwolnienie lekarskie to czas potrzebny na leczenie i rekonwalescencję. Wiele osób sądzi, że powinno spędzić go w domu, najlepiej w łóżku. Podczas L4 można jednak, jeśli lekarz na to pozwoli, zmienić miejsce pobytu. Tu istotny jest jeden warunek. Choroba może nam przytrafić się wszędzie, także wtedy, gdy przebywamy poza stałym miejscem zamieszkania. I to jest w porządku, ale należy poinformować o tym fakcie pracodawcę oraz ZUS. Choroba może nas...


Plan Opieki, Który Lekarz Zwykle Zaleca W Przypadku: Ukąszenie Węża

Podsumowanie Uraz spowodowany ukąszeniem węża. Jest to zagrażające życiu, jeśli wąż jest jadowity. Objawy Objawy obejmują, ból, obrzęk, zaczerwienienie, krwawienie, siniaki, szybkie bicie serca, nudności i pocenie się, paraliż i śmierć. → Typowe opcje leczenia → Pytania, które należy zadać lekarzowi Przyczyny Jest to spowodowane, gdy wąż gryzie w s...


Wlewam do miski szklankę octu i zanurzam stopy. Brzmi dziwnie, ale praktykuję to co sezon. Działa

Latem nasz organizm zaczyna gromadzić wodę w tkance podskórnej, co skutkuje obrzękami. Przede wszystkim dotyczą one nóg. Wygląda to nieestetycznie i powoduje dyskomfort. Na ratunek przychodzi jeden kuchenny produkt.


Zaskakujące fakty na temat niektórych produktów spożywczych, które cię zszokują

Spożywanie posiłków stanowi ważną częścią naszego życia, dzięki której nie tylko jesteśmy w stanie funkcjonować, ale także doświadczać nowych smaków i konsystencji. Nawet jeśli traktujesz jedzenie wyłącznie jako paliwo, to wiedz, że kryje ono w sobie o wiele więcej, niż możesz sobie wyobrazić. Od wysokiej zawartości białka w brokułach po pochodzenie sałatki Cezar - zapoznaj się z tą galerią, aby odkryć fascynujące fakty na temat żywności.


Najczęstsze zaburzenia zachowania u dzieci

Ludzkie ciało jest bez wątpienia jedną z największych tajemnic biologicznego wszechświata. Pomimo tysięcy lat badań, naukowcy wciąż poznają mechanikę działania naszych umysłów i sposób, w jaki nasze ciała na nie reagują. Czasami jednak nasz organizm nie jest w stanie funkcjonować prawidłowo i dochodzi wtedy do różnych zaburzeń, na przykład zaburzeń trawiennych. Jednak to właśnie zaburzenia zachowania są znacznie trudniejsze do opanowania, zwłaszcza gdy pojawiają się u dzieci. Na czym jednak polegają zaburzenia zachowania? Kliknij w poniższą galerię, aby dowiedzieć się, jakie są najczęstsze zaburzenia zachowania u dzieci.


Zioła pod ręką. Toksyczny chwast czy skuteczne lekarstwo? Sprawdź, co potrafi wrotycz

Jeśli byliśmy ostatnio na spacerze na łąkach, na pewno dało się zauważyć charakterystyczną roślinę, dość wysoką, z żółtymi okrągłymi kwiatami niczym wypukłe guziki. To wrotycz, który jest pospolitą rośliną, popularnie traktowaną jako chwast, bo szybko sobie rośnie na łąkach i ugorach.


Pomylone etykiety w popularnym piwie bezalkoholowym. Uwaga: zawiera procenty

W fabryce piwa Żywiec doszło do fatalnej pomyłki: pomylono etykiety butelek. GIS podjął decyzję o wycofaniu partii piwa ze sklepów. Dowiedz się, o jaki produkt chodzi. Piwo Żywiec wycofane ze sklepów. Doszło do fatalnej pomyłki Na linii produkcyjnej piwa Żywiec doszło do błędu, przez który do niektórych butelek zastosowano niewłaściwą etykietę tylną (tzw. kontretykieta). Przednia etykieta prawidłowo informuje o produkcie, jednak tylna wprowadza...


Zajadamy się tymi owocami na potęgę. Mało kto wie, jakie są skutki dla organizmu

Banany doskonale zadomowiły się naszych kuchniach. Na przestrzeni lat z prostej przekąski przekształciły się w bazę wielu deserów, w tym dietetycznych odmian popularnych ciast czy kremów. Dzisiaj trudno wyobrazić sobie życie bez słodkich bananów. Nie każdy jednak powinien po nie sięgać. Zobacz, dlaczego nie są to owoce przeznaczone dla wszystkich. ...


Co roku z powodu tego raka umiera 1600 Polek. Obiecany lek nie pomaga

Jakiś czas temu nowoczesne leczenie immunologiczne raka szyjki macicy znalazło się na liście refundacyjnej. Oznacza to, że powinno działać bezpłatnie dla tych kobiet, które zakwalifikowały się. Jak się jednak okazuje, w praktyce ta terapia dostępna jest jedynie dla kilku pacjentek w województwie świętokrzyskim. Niestety, na razie program lekowy “Leczenie chorych na raka szyjki macicy” jawi się jedynie w teorii. Refundacja leków na nowotwory...


Wyeliminuj z diety te dwa składniki i ciesz się długowiecznością. Ekspert radzi

Wielu ludzi zastanawia się, jaki jest przepis na długowieczność. Lekarze różnych profesji głowią się, jak żyć, co jeść, jaką aktywność fizyczną wykonywać i czego unikać podczas codziennych obowiązków. Dietetyk znany na całym świecie - Mark Hyman, uważa, że wie, co należy wyeliminować z diety, aby cieszyć się długim i zdrowym życiem. Mogłoby się wydawać, że względnie zdrowa, zrównoważona dieta to jeden z czynników, które wspomagają drogę do...


UWAGA! Niebezpieczne mięso w sprzedaży! GIS ostrzega przed wędliną. Zjedzenie grozi chorobą i silnym zatruciem!

W najnowszym komunikacie Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie o wykryciu bakterii Listeria monocytogenes w suszonym wyrobie z mięsa wieprzowego. Przy spożyciu tej bakterii grozi nam zatrucie i to bardzo dziwne. Również jesteśmy wtedy zagrożeni listeriozą, groźną chorobą wywoływaną przez tę bakterię! Sprawdźcie, przed czym trzeba się chronić!


Tak codzienne jedzenie pomidorów wpływa na nasz organizm. Warto je włączyć do diety! [26.07.24 r.]

Nikogo nie trzeba przekonywać, że regularne spożywanie pomidorów dobrze wpływa na organizm. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że ich codzienne jedzenie może mieć aż tak pozytywne działanie na nasze ciało. Likopen zawarty w pomidorach zmniejsza ryzyko zachorowań na raka, a także pomaga utrzymać odpowiedni poziom glukozy w organizmie. Sprawdź, dlaczego codziennie spożywanie pomidorów jest tak ważne.


100 procent ochrony przed HIV. Nowy lek podawany tylko dwa razy w roku w postaci zastrzyku to przełom w walce z HIV/AIDS

Takiego leku jeszcze nie było. Zarejestrowany do leczenia infekcji HIV, lenakapawir okazał się też w pełni skutecznym sposobem zapobiegania zakażenia prowadzącego do rozwoju choroby AIDS. Podawany jako profilaktyka predekspozycyjna (PrEP) zaledwie dwa razy w roku w postaci podskórnych zastrzyków stałby się realną opcją ochrony zwłaszcza w najbiedniejszych krajach. Wyjaśniamy, gdzie jest już dostępny i jak działa.


Jak zmotywować się do porannego wstawania i ćwiczeń?

Poranne wstawianie jest zmorą prawie każdego z nas.


Najlepsze MEMY o bieganiu i biegaczach. Sport to zdrowie? Biegacze wiedzą najlepiej! Śmieszne obrazki o bieganiu rozbawią do łez 27.07.2024

Bieganie należy do najpopularniejszych sportów wśród Polaków. W ostatnich latach dbanie o zdrowie i formę stało się niezwykle popularne, a najprostszym sposobem utrzymywania formy stało się właśnie bieganie. Na ulicy, w parkach, w lasach co rusz spotykamy biegających ludzi. Bieganie stało się niejako stylem życia. Doskonale zdają sobie z tego sprawę internauci, którzy tworzą o bieganiu i biegaczach wiele MEMÓW i innych śmiesznych obrazów. Sport...


Jak wybrać ekologiczny filtr przeciwsłoneczny?

Współczesne filtry przeciwsłoneczne istnieją dopiero od lat 70. ubiegłego wieku. Przeszliśmy długą drogę do zrozumienia, w jaki sposób słońce może uszkodzić naszą skórę i jakie kroki musimy podjąć, aby ją chronić. W miarę kontynuowania badań nad SPF odkryto, że niektóre rodzaje filtrów przeciwsłonecznych mogą mieć szkodliwy wpływ na nasze środowisko wodne. Na szczęście obecnie dostępnych jest wiele opcji i istnieją kroki, które możemy podjąć, aby wybrać filtr przeciwsłoneczny, który jest zarówno skuteczny, jak i przyjazny dla środowiska. Kliknij, aby dowiedzieć się, jak wybrać filtr przeciwsłoneczny, który jest bezpieczny dla środowiska.


5 cech emocjonalnego psychopaty. „Każdy dzień z nim był jak chodzenie po linie”

Sprawia wrażenie, jakby bardzo się o Ciebie troszczył. To pozory.


Zaskakujące skutki picia herbaty. Oto co się dzieje z organizmem, gdy pijemy jej za dużo. Te osoby muszą jej unikać! 27.07.2024

Co powoduje zbyt częste picie herbaty? Wiemy, jakie są pozytywne właściwości herbaty, ale często nie zdajemy sobie sprawy, że picie zbyt dużych ilości herbaty może mieć negatywne konsekwencje. Jeden z najzdrowszych naturalnych napojów nie jest dla każdego. Oto osoby, które nie powinny pić herbaty. Takie są skutki uboczne picia jej w dużych ilościach. Sprawdź szczegóły!


Szczepionka przeciwko chorobie zakaźnej chroni przed demencją? "Intrygujące"

Wyniki najnowszych badań sugerują, że rekombinowana szczepionka przeciwko półpaścowi może przynieść dodatkowe korzyści. Okazuje się, że obniża ryzyko demencji przez co najmniej 6 lat po przyjęciu zastrzyku.


Niebezpieczna roślina w Polsce. Psy cierpią katusze

Poranione łapy, uszkodzone oczy, a nawet krwawe wymioty. Porastający niemal całą Polskę jęczmień płonny jest bardzo niebezpieczny dla naszych czworonogów. Omijaj w czasie spaceru z pupilem. Spacery z czworonogiem w sezonie letnim z pewnością sprawiają nam wiele przyjemności. W trakcie wędrówek trzeba być jednak szczególnie wyczulonym na czyhające w...


Grożą nie tylko rakiem piersi. Geny BRCA1 i BRCA2 powiązane z agresywnym rakiem prostaty

Mutacje w genach BRCA1 i BRCA2, które powiązano z większym ryzykiem raka piersi czy raka jajnika, są również powiązane z jednym z najgroźniejszych nowotworów męskich. Diagnostyka w kierunku mutacji genów może być więc szansą na uprzedzenie raka. Mutacje genów a ryzyko raka W Polsce każdego roku diagnozuje się ok. 22 tys. nowych przypadków raka pros...