PRZEZ 30 LAT UNIKAłA GINEKOLOGA. W KOńCU TRAFIłA NA STół OPERACYJNY. "WAżYł 14,46 KG"

Pewna kobieta z Grudziądza od ponad 30 lat nie badała się ginekologicznie. Gdy w końcu zgłosiła się do szpitala, okazało się, że musi przejść operację. Wszystko z powodu zmiany, która urosła w jej brzuchu. Jednak nawet lekarze nie spodziewali się tego, co znaleźli.

Mimo iż regularne badania profilaktyczne są bardzo ważne, wiele osób wciąż je zaniedbuje i pojawiają się u lekarza dopiero kiedy coś im dolega. Dotyczy to nie tylko kwestii ginekologicznych, choć oczywiście są one szczególnie istotne, ale również wielu innych, w tym, chociażby corocznego pobierania krwi. O tym, dlaczego lepiej nie zwlekać, przekonała się pewna kobieta. 

Zobacz wideo Endometrioza dotyka tysięcy Polek, ale dostanie się do specjalisty graniczy z cudem. "Życzyłabym sobie, żeby umożliwić diagnozowanie młodym dziewczynom"

Nie była u ginekologa 30 lat. Musiała być operowana

Szokujący przypadek kobiety z Grudziądza został opisany na profilu szpitala regionalnego, w którym została przyjęta. Autorzy postu przyznali, zrobili to, aby przypomnieć, jak ważna jest profilaktyka i regularne wizyty u ginekologa. Wszystko dlatego, że pacjentka unikała ich przez ostatnie 30 lat, a przez ten czas w jej brzuchu urosła zmiana, którą należało usunąć. Po wizycie w gabinecie została skierowana do szpitala, gdzie przeprowadzono operację. 

Nie chodziła na badania profilaktyczne. Miała 40-centymetrowego guza

Kobieta trafiła na stół operacyjny z podejrzeniem guza przydatków. Jednak jego rozmiar oraz waga zaskoczyły nawet lekarzy. 

Guz mierzył aż 40 cm, ważył natomiast 14,46 kg!

- możemy przeczytać na profilu Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu. Zabieg był wymagający, jednak wszystko się udało, a pacjentka zniosła go "nadzwyczaj dobrze". Z kolei badania histopatologiczne wykazały, że na szczęście zmiana była łagodna.

Dlaczego ważne są badania profilaktyczne? Gdyby zgłosiła się wcześniej, operacja być może nie byłaby konieczna

Przypadek pacjentki z Grudziądza, choć nieco ekstremalny, pokazuje, jak ważna jest odpowiednia profilaktyka i regularne badania ginekologiczne. Tym bardziej że w tym konkretnym przypadku zmiana mogła zostać wyleczona już dawno temu, a ponadto z pomocą metody małoinwazyjnej. Oczywiście gdyby wykryto ją wcześniej. Dlatego zdecydowanie nie warto zwlekać z wizytą u lekarzaJeśli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.

2024-07-10T09:33:36Z dg43tfdfdgfd