BłYSKAWICZNY REMONT ODDZIAłU ORTOPEDII W SZPITALU SZCZEKLIKA W TARNOWIE. POPRAWIłY SIę WARUNKI DLA PACJENTóW I PERSONELU MEDYCZNEGO. ZDJęCIA

Zaledwie miesiąc trwał remont oddziału ortopedii w Specjalistycznym Szpitalu im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie. Dzięki szybkiemu tempu prac obyło się bez większych utrudnień dla pacjentów i konieczności przesuwania planowanych zabiegów.

Zmiany na oddziale ortopedii w szpitalu Szczeklika

Zlokalizowany na pierwszym piętrze oddział ortopedii w szpitalu Szczeklika przeszedł gruntowną metamorfozę. Zmieniły się warunki pobytu pacjentów, jak również pracy personelu medycznego.

Ściany zostały wymalowane, zrobiono nowe wylewki, wymieniono wykładziny PCV i oświetlenie. W salach chorych pojawiły się nowe łóżka i telewizory, zamontowano także klimatyzatory i nowe panele nadłóżkowe. Wykonano również nową bezprzewodową instalację przyzywową.

- To nasza odpowiedź na rosnące potrzeby i oczekiwania Was, naszych pacjentów. Mieszkańców Tarnowa, regionu tarnowskiego i nie tylko – czytamy na oficjalnym fanpage Szpitala Szczeklika w poście dotyczącym remontu.

Od kilkunastu lat oddział ortopedii prowadzi jedną z najistotniejszych działalności lecznicy. Jest wiodącym w regionie, jednym z trzech w Małopolsce, ośrodkiem implantacji endoprotez stawów biodrowych, kolanowych i barkowych. Rocznie wszczepia się 600 - 650 endoprotez oraz wykonuje ponad 1 000 innych zabiegów ortopedycznych. Zainteresowanie pacjentów leczeniem i operacją na tym oddziale w Szczekliku jest tak duże, że na zabieg trzeba nawet czekać trzy lata.

- Szpital Szczeklika, który w Tarnowie nazywaliśmy „starym” już tak określić się nie da, bo cały czas coś się tam dzieje - są remonty, budowane są nowe obiekty. Chciałbym, żeby w mieście było więcej placówek prowadzonych właśnie w ten sposób, gdzie budżet miasta nie jest wykorzystywany - mówi Jakub Kwaśny, prezydent Tarnowa, który tuż przed weekendem miał okazję oglądać odmienione wnętrza oddziału.

Błyskawiczny remont i mniejsze koszty

Remont ortopedii trwał zaledwie miesiąc, a koszt prowadzonych robót okazał się o dwadzieścia procent niższy od zakładanego. Szybkie tempo prac to efekt ogłoszenia kilku przetargów na poszczególne zakresy robót, które w ciągu miesiąca były realizowane jednocześnie. Dzięki ekspresowemu remontowi nie odwołano ani nie przesunięto planowanych zabiegów operacyjnych.

[promo]5657;1;Bądź na bieżąco i obserwuj[/promo]

2024-07-09T14:27:18Z dg43tfdfdgfd