FATUM CIążY NAD PARAFIą? "TAKIEGO CIACHA U NAS JESZCZE NIE BYłO"

''Skandal'', ''fatum'', ''afera'' — takie słowa padają zarówno ze strony wiernych, jak i mediów, zajmujących się tą sprawą. W lutym odwołano proboszcza z parafii w niewielkim miasteczku powiatowym w województwie kujawsko-pomorskim. Jego następca już teraz wywołuje duże emocje.

Duchowny powinien wiedzieć, w jaki sposób przyciągnąć ludzi do kościoła. Ale kiedy to urok osobisty księdza działa jak wabik na parafian, a raczej na parafianki, zaczynają się problemy.

W tej parafii w niewielkim miasteczku w woj. kujawsko-pomorskim problemy zaczęły się już dawno. Ostatni proboszcz, ksiądz Łukasz, miał zostać odwołany z powodu zbyt zażyłych relacji z pewną parafianką, mężatką i marką pięciorga dzieci. Co ciekawe, taki sam los spotkał jego poprzednika.

Czytaj też: Śmierć dwóch księży w Sosnowcu. "Ksiądz Robert bardzo źle to znosił"

Poprzednik księdza Łukasza również miał opuścić parafię w atmosferze skandalu. Powód? Bliska relacja z mężatką, matką trojga dzieci.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W małych miejscowościach wieści szybko się rozchodzą. W przypadku salezjanina księdza Łukasza, posądzonego o romans z parafianką — atrakcyjną blondynką przed czterdziestką — plotkowano, że ksiądz miał narobić problemów finansowych.

Wątpliwości rozwiał ksiądz Krzysztof Rudziński, rzecznik prasowy Towarzystwa Salezjańskiego Inspektorii w Pile.

Czytaj też: Skandal w Jaworznie. Ksiądz nagrywał parafian podczas spowiedzi?

Nie jest prawdą, że ksiądz miał narobić przekrętów finansowych i z tego powodu zostać odwołany. To fake news — zaznaczył w rozmowie z ''Super Expressem''.

Doniesień na temat rzekomego romansu duchowny komentować nie chciał. Komentarza w tej sprawie odmówił także mąż kobiety. To właśnie on miał się poskarżyć na zbyt bliskie stosunki między jego żoną a księdzem Łukaszem.

Trudno się dziwić, że mężczyzna odmówił komentarza. W miasteczku i tak wzięto go na języki, a ''życzliwi'' radzili mu, żeby przebierał się w sutannę, by przykuć uwagę swojej żony.

Parafianka: Takiego ciacha u nas jeszcze nie było

Wygląda na to, że to nie koniec, a dopiero początek kłopotów w parafii. Dwa tygodnie temu pojawił się tutaj nowy proboszcz. Duchowny miał zrobić wrażenie na parafiankach.

Takiego ciacha u nas jeszcze nie było. (...) Może się podobać kobietom — stwierdziła jedna z kobiet w rozmowie z ''SE''.

Dodała też, że ksiądz miał już wpaść w oko kilku paniom, uczęszczającym do kościoła.

Czyżby nad parafią ciążyło fatum? Jak informują lokalne media, po tym, jak księdza Łukasza odwołano z pełnienia funkcji proboszcza i dyrektora domu zakonnego, w parafii prowadzona była kontrola.

Czytaj też: Miała z księdzem romans przez 6 lat. Słów spowiednika nie zapomni

Z racji na dobro trwającego procesu wyjaśniającego na tę chwilę nie możemy podawać więcej szczegółów — przekazał ksiądz Rudziński.

Czytaj także:

Skandal w Jaworznie. Ksiądz nagrywał parafian podczas spowiedzi?

Szok w Łódzkiem. Sprawcą kościelny! Parafianie nie mogą uwierzyć

Leśniczy zastrzelił żonę. Kobieta miała romans z proboszczem

2023-03-18T15:01:54Z dg43tfdfdgfd