DORZUCAM DO JAJECZNICY TEN DODATEK I W 5 MINUT ROBIę ZDROWE I POżYWNE śNIADANIE

Jajecznica często gości na moim stole. Niezależnie od dnia tygodnia, bo to jedno z najszybszych śniadań, jakie można zjeść na ciepło. Lubię ją też za to, że bardzo łatwo jest odmienić jej smak i zmienić w jeszcze wartościowszy posiłek. W tym celu stosuję różne dodatki, a jednym z najzdrowszych jest awokado.

Wartość odżywcza awokado

Awokado to owoc, któremu ze względu na smak i zastosowanie bliżej jest do warzywa. Jest przy tym jednym z najpożywniejszych i najbardziej sycących owoców. A to dlatego, że zawiera dużo tłuszczów jednonienasyconych. Podnoszą one co prawda kaloryczność tego owocu, bo 100 g dostarcza aż 160 kcal. Niemniej jednak tłuszcze te są bardzo korzystne dla naszego zdrowia. Przede wszystkim dobrze wpływają na serce, bo obniżają poziom złego cholesterolu, a podnoszą dobry cholesterol.

Awokado jest też bogate w błonnik oraz witaminy z grupy B, witaminę K i E. Stanowi również dobre źródło potasu i miedzi. Z tego powodu dobrze wpływa na trawienie, pomaga utrzymać prawidłową wagę, a także wzmacnia organizm. Warto też pamiętać o tym, że awokado zawiera przeciwutleniacze, które zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób przewlekłych.

Jak zrobić jajecznicę z awokado?

Jajecznicę z awokado robi się prosto i szybko. Kawałki tego owocu tak naprawdę dodaje się do usmażonych jajek, co doskonale wygląda i smakuje. A trzeba przyznać, że połączenie jajek z awokado jest niezwykle udane.

Jak maksymalnie uzdrowić jajecznicę z awokado?

Ponieważ dodaję awokado do jajecznicy, by była zdrowsza, nie mogę jej „zepsuć” na innym kroku. Chodzi tu głównie o użycie tłuszczu do smażenia. Ja ograniczam go do minimum, bo jajka wylewam na patelnię pokrytą warstewką gotującej się wody. Dzięki temu masa jajeczna nie przywiera do patelni, a potrawa nie zawiera zbędnego tłuszczu. Oczywiście zamiast wody można użyć odrobiny mleka lub oleju.

Jajecznica z tym dodatkiem to hit sezonu. Łap przepis i korzystaj

Jajecznica po hiszpańsku dosłownie rozpływa się w ustach. Sekretem jest jedno warzywo

2024-07-10T06:24:44Z dg43tfdfdgfd